Jak skuteczne są koperty reklamowe?

2 komentarze

Koperty
koperty reklamowe

Każda firma na naszym runku musi zdecydować się na wszelkiego rodzaju kampanie reklamowe i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W innym wypadku nie mamy wielkich szans nie tylko na pozyskanie nowych, ale także utrzymanie obecnych klientów. W związku z tym, jak najbardziej o kampaniach reklamowych powinniśmy pomyśleć. Jednakże plakaty, ulotki, czy nawet reklama telewizyjna to tylko jedna z możliwości. Coraz więcej firm chce z klientami nawiązać swego rodzaju więź. W związku z tym stawiają one na różne gadżety firmowe, a informacje do nich wysyłają w specjalnych kopertach reklamowych. Jak w związku z tym takie koperty wyglądają i czy naprawdę są na tyle skuteczne, aby na nie stawiać?

Logo i nazwa firmy

Jeśli decydujemy się na druk kopert firmowych, musimy zdać sobie sprawę z tego, że mogą one być kolorowe, choć wcale nie muszą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie koperty były białe. Jednakże nie mogą one niczym nie różnić się od zwykłych kopert, które kupimy na każdej poczcie. Dlatego też niezbędne na niej są między innymi informacje firmowe czy też logo firmy. Na pewno z ilością informacji nie możemy tutaj przesadzać, dlatego też należy na kopercie umieścić tylko najważniejsze dla klienta informacje.

Projekt graficzny

Tak jak i przy każdym innym wydruku, tak i tutaj niezbędny będzie jego odpowiedni projekt. Jako że zazwyczaj nie będzie to wielkie dzieło, często z takim projektem poradzi sobie nawet grafik o niskich kwalifikacjach. Jednakże, jeśli programy graficzne nie są nam dobrze znane, to na pewno warto jest się w tym celu udać do firmy graficznej, która nam taki projekt wykona. Chyba że grafika u siebie ma drukarnia, gdzie takie koperty będziemy zamawiać. Stworzenie dla niego takiego projektu nie zajmie wiele czasu. Jako że to tutaj dokonujemy zamówienia, może być także wliczone w cenę.

Podsumowując, na pewno możemy Państwa do takiej inwestycji zachęcić. Oczywiście koperty firmowe są droższe od tych tradycyjnych, ale z drugiej strony nie jest to różnica tak wielka, żeby z takiej opcji nie skorzystać. Z pewnością warto jest się na takie rozwiązanie zdecydować.

2 comments

Dodaj komentarz